Meryem Boz Röportajı

Voleyboltr yöneticisi Elvin Taşkıran’ın, Ankara Vip Life dergisinde de yayınlanan Meryem Boz ile yaptığı, Haziran 2008 tarihli röportajdır.

Elvin Taşkıran : Kendini tanıtır mısın voleybola ne zaman , nerede başladın ?
Meryem Boz: 15 yaşımda beden öğretmenimin beni teşvik edip yönlendirmesiyle Eskişehir DSİ bent sporda başladım.

Elvin Taşkıran : Voleybola başlarken ailenden nasıl bir tepki aldın ? Aile desteğinin önemi sence nedir ?
Meryem Boz: Ailelerin çocuklarına verdiği destek kesinlikle onların daha başarılı olmaları için olumlu etki yapıyor ailemde benim hep yanımdaydı hep bana destek oldular.

Elvin Taşkıran: 2007-2008 sezonu için takım olarak ve senin bireysel hedeflerin neler ?
Meryem Boz: Takımımızı bu sezon en iyi yerlere taşıyabilmek bireysel olarak ta kendimi en iyi şekilde ifade edip bu sporda varlığımı kanıtlamak istiyorum.

Elvin Taşkıran : Şampiyonluk için sence en büyük aday kim ?
Meryem Boz: Şuan eczacı gibi görünüyor.

Elvin Taşkıran: Bence Türkiye de gençlerde en iyi smaçörlerden birisin ve ilerde idol olarak gösterilecek bir voleybolcusun , senin şuanda örnek aldığın voleybolcular var mı ?
Meryem Boz: Teşekkür ederim Rus milli takımının pasör çaprazı Gamova’yı beğeniyorum

Elvin Taşkıran: Türkiye deki voleybolun gelişimi hakkında neler düşünüyorsun sence nasıl voleybol kalitesini daha da artırabiliriz?
Meryem Boz: Bence bu spor artık hakketti ilgiyi görmeye başladı gerek basın yayın organlarıyla gerekse seyircisiyle yeterince gözler önünde.

Elvin Taşkıran: Unutamadığın seni çok üzen veya çok mutlu eden bir maç varsa biraz bize anlatır mısın ?
Meryem Boz: Geçen yılki Fenerbahçe maçı 3- 2 almıştık. Unutamadığım yeri ise son sayıydı Fenerbahçe taraftarlarını biliyorsunuz ortam çok gergindi ve son sayıyı ben almıştım. Smaçtan düştükten sonra bütün salon sessizdi geri hücum yaptığım için çizgiye bastım sandım sayı gitti diye üzülürken sayıyı biz almışız meğer bütün taraftarlar sustu bizim çığlıklarımız başlamıştı ama o an çizgiye bastım diye çok üzülmüştüm. Beni çok üzen olaysa Marmaris turnuvasında düştüğüm maçtı.

Elvin Taşkıran: Takımda en çok sevdiğin anlaştığın arkadaşların kimler ?
Meryem Boz: Takımda herkesle aram iyi ama bizim çok iyi anlaştığımız bir grubumuz var ‘4 genç yeteneksiz’ (yada billuriye çatallıses ve hip ekibi) billuriye çatallıses: Merve , hip ekibi ise ben Ebru ve Tuğçe.

Elvin Taşkıran : Maç öncesi veya maç içinde uğurun var mı ?
Meryem Boz: Her maçtan önce kivi yerim.

Elvin Taşkıran : Okul hayatından biraz bahseder misin iyi bir voleybolcu olduğunu biliyoruz peki lise yıllarında üniversitede nasıl bir öğrencisin?
Meryem Boz: Teşekkür ederim okul ve voleybol bir arada gitmiyor birini ön plana almak gerekiyordu bende voleybolu seçtim lise yıllarımda gidebiliyordum arada bir okula tabi her öğretmen gördüğünde beni okula yeni gelen öğrenci sansa da Üniversite .3 sınıftayım ama bu sizi aldatmasın devamsızlıktan dolayı alttan derslerim var . Gülümseme

Elvin Taşkıran: Antrenmanlar maçlar dışında nasıl vakit geçiriyorsun ?
Meryem Boz: Antrenmanlar maçlar dışında dinlenmeme ailemle vakit geçirmeye çalışıyorum. Film izlemeyi sinemaya gitmeyi ve yüzüp rahatlamayı çok seviyorum.

Elvin Taşkıran : Yemeklerle aran nasıl en sevdiğin yemek ve tatlılar neler ?
Meryem Boz: Yemek ayırt etmem çikolatalı tatlıları çok severim.

Elvin Taşkıran : Küçük taraftarlarınız hakkında neler düşünüyorsunuz ve Ankara da ki voleybol severlerin maçlarda sizleri yalnız bırakmaması için vermek istediğin bir mesaj var mı ?
Meryem Boz: Onların bizleri izleyip desteklemesi bizimle beraber üzülüp sevinmesi bizi çok mutlu ediyor desteklerini devamını bekliyoruz ve çok teşekkür ediyoruz bu desteklerinden ve bizi yalnız bırakmadıklarından dolayı…